Naše microgreens

Microgreens můžeme česky volně přeložit slovem minizelenina nebo minisaláty. Jsou to výhonky vypěstované rostlinky ze semínek listové, košťálové nebo kořenové zeleniny. Výhonky zeleninymicrogreens mají vysoký obsah vitamínů a minerálů, jsou schopny nám dodat energii. V porovnání s běžnou zeleninou se minizelenina vyznačuje také intenzivnější chutí a v neposlední řadě nám ozdobí jídlo (v oblibě ji mívají kuchaři v restauracích) a třeba i stůl jako jarní a velikonoční dekorace.

Close-up 04

 

Naše microgreens jíte úplně čerstvé - sklízíme denně. Nevozí se přes hranice států, nebo dokonce na jiný kontinent. Vypěstujeme je a sklidíme u nás na mikrofarmě v Praze.Je to tedy skutečně místní produkt !! K výrobě používáme pouze čistou vodu a bio substrát, na vše svítí elektřina z obnovitelných zdrojů(certifikát).

Zásilky s microgreens a jedlými květy odesíláme(PPL,ČP - balík do ruky) JENOM v pondělí,úterý a středu,aby Vám zaručeně přišly do druhého dne,maximálně do dvou ve špičkách(Vánoce).Semínka a pěstební potřeby celý týden. Po Praze nabízíme rozvoz skrz WOLT nebo DÁME JÍDLO,případně se stavte osobně pondělí-pátek na naší první veřejné microgreens farmě na adrese Koubkova 2  - Praha 2 .Balíme právě sklizené microgreens,takže Vám po převzetí balíčku vydrží v lednici minimálně do víkendu,při osobním odběru více jak týden.Balíček je vyplněn tak,aby se Vaší zásilce během cesty nic nestalo - manipulace s balíčkem během přepravy Vašim microgreens nijak neublíží.

microgreens

 

JSOU ZDRAVÉ

První definice slova strava zni „co určitá osoba nebo zvíře jí". Jakákoli strava, jakýkoli jídelniček může zahrnovat microgreens a klíčky. K tomu, aby nám chutnaly,nemusíme být vegetariáni, vegani nebo jist pouze syrovou stravu. Microgreens mohou být součásti jakéhokoli - vařeného i syrového, zeleninového i masitého. Lze je dobře kombinovat s jinými potravinami.Hodi se ke steaku, k drůbeži i k rybě - opravdu ke kterémukoli jídlu, třeba i k snídani nebo ke svačině. Přidání klíčků a microgreens do každodenní stravy a jejich zařazení do života může být velmi jednoduché, a přitom dovede stejně snadno život změnit - například snížením rizika vzniku chronického onemocnění a zlepšením zdraví tlustého střeva.

Kličky představují vynikající způsob, jak zvýšit množství snědené zeleniny. Maji vysoký obsah vlákniny, vody, vitaminú a minerálů. Výhonky slunečnice, pohanky a hrachu jsou velmi bohaté na chlorofyl a jiné nutričně významné fytochemikálie. Naklíčené luštěniny mají velký podíl stravitelné bilkoviny. Nezatíží vás cholesterolem, je v nich jen velmi málo tuku a mají nízký obsah sodíku.Klíčky a microgreens jsou plné sacharidů příznivého typu - takových, které je vhodné jíst.

Beetroot-and-Goats-Cheese-Crostini

 

ROZMANITOST JE KOŘENÍM SPRÁVNÉ VÝŽIVY

Má-li mít vaše strava co nejlepší výživovou hodnotu, musíte jíst hodně druhů čerstvé zeleniny. Každá rostlina obsahuje jiné živiny v různém množství. Čím více různých druhů zařadíte do jídelníčku, tím lépe zajistíte organismu potřebné látky. A naše vlastnoručně vypěstované microgreens a klíčky vám při tom hodně pomohou. Naklíčené luštěniny jsou bohatým zdrojem bílkovin, microgreens vám dodají chlorofyl a vitamíny. Důležitá je také vláknina. Navíc mají příjemnou chuť :)

Stir-fry-thumb

 

NAŠE PRODUKTY JSOU BEZPEČNÉ
 
Bezpečnost především.Používáme pouze čistou, čerstvou pitnou vodu, nasadíme si ochranné rukavice a roušku než se dotkneme semen,klíčků nebo při samotné sklizni microgreens,myjeme nádoby potřebné k nakličování nebo pěstování microgreens horkou vodou s desinfekčním prostředkem. Pokud koupíte kličky nebo microgreens v obchodě, kdo ví, kdo s balíčkem manipuloval a jak, kde kličky stály a jak dlouho?Víte, kdo se dotýkal semen, klíčků a microgreens od nás z FRESH GREENS ? Ano, víte! Nikdo !! :))
 
microgreen-radish-sprouts-male-hands-600w-1391395766
 
MIKROZELENINA PRO ZDRAVÍ
 
Lidé, kteří hledají zdravé potraviny, se často obracejí k mikrozelenině. Vyberte si kterékoli noviny nebo časopis, prolistujte knihy o zdraví a dietách v obchodě nebo v knihovně.Zaposlouchejte se do zpráv v rozhlase nebo si nalad'te své oblíbené reportéry v televizi a bude-li tam něco o zdravém jídle, určitě nebude chybět také zmínka o nutnosti zvýšit příjem zeleniny. Zelenina představuje vynikající zdroj mnoha makroživin, které potřebujeme, abychom zůstali naživu a naopak neobsahuje typy tuků a sacharidů, jimž bychom se měli vyhýbat, chceme-li zůstat dlouho zdraví. Klíčky,výhonky a microgreens rovná se nejmladší forma zeleniny.Strava snižující riziko onemocnění rakovinou musí mít nízký obsah nasycených tuků. Vyhledávejte potraviny, které mají vysoký obsah nenasycených tuků nebo tuků s jednou nenasycenou vazbou. Jezte více vlákniny. Zaměřte se na byliny a zeleninu s tmavě zelenými listy.
Kličky a výhonky luštěnin představují dobrý zdroj bílkovin pro diabetiky. Naklíčené luštěniny jsou snadno stravitelné a mají výbornou chuť. Obsahují málo tuku a hodně vlákniny. Sacharidy z těchto potravin jsou vhodného typu - takového, který patři do každodenního jídelničku.Chce-li mít člověk zdravé srdce, měl by jíst hodně zeleniny, zejména s tmavě zelenými listy-třeba výhonky! Cela zrna, která jsou dobrým zdrojem vlákniny, mohou pomáhat při snižováni krevního tlaku. Jídelniček zaměřený na hubnutí může obsahovat kličky a microgreens, které dodávají pocit nasyceni, aniž by přidávaly energii.Výhonky mají vysoký obsah vlákniny a trávení luštěnin může trvat déle, takže je trávicí systém zaměstnaný a nevysílá signály „Nakrm mě! Mám hlad!" Máte-li hlad, dejte si microgreens a klíčky bohaté na živiny. Lidem, kteří drží nízkosacharidovou dietu,mohou klíčky,výhonky a microgreens vyhovovat proto,že se v nich nacházejí vhodné sacharidy- takové, jaké tělo potřebuje a zužitkuje a nebude ukládat v podobě tuku. Nerafinované, složené sacharidy jsou nezbytné pro zachování zdraví. A právě takové sloučeniny naše produkty poskytují.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení